מידע לנוסע בתחבורה הציבורית
בכל מקום ויותר מתמיד משתלם לנסוע בתחבורה הציבורית

חופשי יומי- מה זה וכמה זה יעלה לכם?

במידה ואתם לא מהנוסעים הכבדים בתחבורה הציבורית ולא משתמשים בה מדי יום או שיש לכם יום חד פעמי של נסיעות מרובות באזור מסוים, הסכם הנסיעה 'חופשי יומי' יכול להיות בדיוק בשבילכם. אז מה זה בדיוק אומר 'חופשי יומי, כמה זה יעלה לכם והאם זה שווה את הכסף?

הסכם הנסיעה 'חופשי יומי', כשמו כן הוא, מאפשר לכם לנסוע באופן חופשי באזור נסיעה מסוים למשך יום אחד, יום הרכישה של אותו הסכם נסיעה. בהתאם לרפורמת התעריפים, חברות התחבורה הציבורית חילקו את הארץ למטרופוליניים, ארבעה אזורים מרכזיים בארץ (באר שבע, ירושלים, תל אביב וחיפה) שבתוכם מחולקים לעוד הרבה תתי אזורים ואזורים קטנים. בעזרת המפה המקוונת הנמצאת באתר "רב קו אונליין" תוכלו לאתר את האזור אליו אתם רוצים לנסוע ולרכוש הסכם נסיעה יומי שיתאים בדיוק לכם.

אם להכליל, לרוב נסיעה בתוך אזור קטן ומצומצם בתוך המטרופולין יעלה לכם שלושה עשר שקלים. תוכלו לרכוש הסדר נסיעה 'חופשי יומי' של המטרופולין כולו במחיר של 21 שקלים, מחיר זהה לכל ארבעת המטרופוליטניים. במידה ותרצו לנסוע בין שתי ערים מרכזיות יחסית באותו מטרופולין (למשל בין חיפה לחדרה) תדרשו לשלם 36.50 שקלים עבור הסכם 'חופשי יומי'. מחיר כרטיס 'חופשי יומי' שיאפשר לכם נסיעה חופשית בכל רחבי הארץ, ללא אזור הערבה בדרום, יעלה לכם 58.50 שקלים.

לדוגמה: במידה ותרצו לרכוש הסכם נסיעה 'חופשי יומי' לאזור גוש דן (תל אביב, פתח תקווה, ראשון לציון, חולון ועוד) תדרשו לשלם 13 שקלים עבור יום שלם של נסיעות חופשיות. במידה ותרצו לנסוע מאותו אזור אל אזור אשקלון והיישובים שמסביבה, תדרשו לשלם 36.50 שקלים. במידה ואתם גרים בחיפה ותרצו לנסוע לטיול בגליל העליון ואזור החרמון, תוכלו לרכוש כרטיס 'חופשי יומי' במחיר של 36.50 שקלים. אם תרצו לרכוש כרטיס 'חופשי יומי' רק לגבולות העיר באר שבע תדרשו לשלם רק 9.50 שקלים, וקיימים מגוון דילים נוספים לכל חלקי הארץ במחירים לא יקרים כלל.

אז האם הסכם 'חופשי יומי' משתלם? ניתן לומר שכן. אם אתם משתמשים 'כבדים' של תחבורה ציבורית ייתכן שיהיו הסכמי נסיעה שיהיו משתלמים יותר עבורכם, אך עבור יום סידורים חד פעמי או יום כיף במטרופולין קרוב או שונה משלכם הסדר הנסיעה הזה יהיה משתלם במיוחד.